Časté dotazy

Co skautování stojí?

Každý rok se platí registrační poplatek, ten slouží na údržbu a obnovu materiálu a klubovny, je v něm také zahrnuto pojištění členů pro případ úrazu na akci. Do tohoto poplatku jsou také zahrnuty náklady na veškeré jednodenní výpravy. Tento příspěvek je v roce 2016 2800 pro dítě/2600 pro sourozence.

Zvlášť se platí tábor, v roce 2016 to je předběžně 3600 Kč pro třítýdenní variantu a pro týdenní variantu to je 1400 Kč.

Jaké je potřeba vybavení?

Seznam vybavení se liší podle toho zda se jedná o schůzku, výpravu či vícedenní výpravu. Tyto seznamy najdete zde. Na první schůzce je ale možné vystačit s papírem tužkou a přezůvkami.
Většinu vybavení seženeš v nějaké outdoorovém obchodě, nebo přímo ve specializovaném skautském obchodě v Praze (http://www.junshop.cz) (po dohodě rádi pomůžeme s objednávkou).

Součástí vybavení je také skautský kroj (http://kroj.skauting.cz), používaný při slavnostních příležitostech. Ten se dá také sehnat ve skautském obchodě nebo také od starších členů oddílu, kterým je jejich starý malý.

Je třeba chodit pravidelně?

Účast na akcích oddílu je samozřejmě dobrovolná, avšak čím hojnější tím více se člověk naučí a tím více zábavy zažije. V případě neúčasti na nějaké akci je vhodné se omluvit na internetovém přihlašování, aby jsme věděli s kolika dětmi počítat.

Jak probíhá obvyklá akce?

Každá naše akce je vedena kvalifikovanými lidmi, kteří mají patřičné vůdcovské znalosti i zkušenosti. Na každé akci je dostatek vedoucích vzhledem k počtu dětí.

Na schůzkách a výpravách učíme děti formou her a zážitků mnoha praktickým znalostem a dovednostem užitečným nejen pro skautský život.

Co je to tábor?

Jednou za rok na začátku července pořádáme letní tábor, který obvykle trvá tři týdny. Na táboře si vše (stavbu, zásobování, vaření apod.) zajišťujeme sami a tím se učíme samostatnosti, spolupráci a organizačním schopnostem. Na tábor obvykle zveme jen členy s dostatečnými zkušenostmi (tedy takové, kteří byli více než jen na několika schůzkách). Je to vyvrcholení naší celoroční činnosti, utužení kolektivu, který se pak těší na další setkání zase v září.