Šéfkuchař 2012

V sobotu 19. 5. 2012 se uskutečnila celostředisková akce Šéfkuchař. Účastnil se každý oddíl a zastoupena byla také každá věková kategorie. Podle těchto kategorií byla rozdělena zadání úkolů. Světlušky a vlčata měli připravit hlavní jídlo a dezert nebo salát, skauti a skautky k hlavnímu chodu měli připravit polévku a roveři a rangers jak, polévku, hlavní jídlo, tak i dezert nebo salát. Výtvory dopadly dobře a všichni se najedli. Což bylo také tím nejdůležitějším cílem výpravy.
Den začal srazem na nádraží v Králově Poli, kde jsme nasedli na speciální spoj, který nás, naše batohy, hrnce, pekáče a jiné nezbytné předměty, dovezl na krásné místo, ze kterého jsme šli ještě kus cesty na ještě krásnější místo. Batohy jsme shodili na mírném kopci s malou loukou a lesem. Zde jsme měli nástup, výklad k výběru místa na ohniště, jeho vytvoření a následnou likvidaci a také pokyn k rozdělení do skupin a výběru místa na ohniště.
Děti se tak moc těšily na oheň, že některá ohniště hořela dříve, než na něj bylo řádně vytvořeno místo. Vše se ale dalo rychle do pořádku a mohlo se začít vařit.
Všichni si na svých výtvorech dali hodně záležet, takže se někteří mohli těšit z dobrých a užitečných výherních cen. Ale za to si všichni mohli říci, že si pochutnali na dobrém jídle, které sami připravili. Když byly dobroty hotovy, snědeny a jednotlivá pracoviště uklizena a vyčištěna, zahrálo se pár zábavných her, kterých se zúčastnily všechny oddíly. Hasiči, kteří byli přítomni po celou dobu akce, uhasili všechna ohniště, taky všechny větve a kameny jsme společně vrátili zpět do lesa a nakonec jsme se všichni – kuchaři, porota, i ostatní pomocníci – mohli vesele vrátit domů.

zapsala Baterka