Závěrečná výprava 8. – 10. 6, 2012

Poslední výprava letošního roku byla velice neobvyklá – zvláštní na ni bylo zejména to, že jsme jeli pod stany a že celou dobu pršelo. A jak jsme to přežili? To se dozvíte v následujících řádkách.
V pátek odpoledne se sešlo sedm statečných dětí a dva vedoucí na Hlavním nádražím, aby společně vyrazili vstříc dobrodružstvím čekajícím kdesi v dáli. Po počátečních obtížích se nám podařilo nastoupit do vlaku a vydat se směrem na Velké Popovice, kde jsme vystupovali. Rozdělili jsme si mezi sebe stany a potraviny, nahodili batohy a vyrazili. V tu chvíli bylo ještě celkem hezké počasí, ale na obzoru se už objevovaly první mračna. Do hodiny už bylo jasné, že nás déšť nemine a tak jsme urychleně vybalili stany. Večeři už jsme snědli vevnitř, protože venku lilo.
Ráno nás vzbudil dosti nepříjemný zvuk – kapky dopadající na plátno stanu. Čekali jsme chvíli, jestli pršet nepřestane, ale když bylo jasné , že to není jen přeháňka, rychle jsme se nasnídali a raději vyrazili na cestu. Voda se na nás lila neúnavně, takže nám nezbývalo než jít dál. Postupně déšť ustával, dokonce vysvitlo slunce, i když jen asi na dvě minuty. Pauzy v dešti jsme využili na uvaření obědu. Rozdělání ohně po dlouhém dešti je velice složitá věc, nicméně březová kůra a smůla zabraly a oheň vesele hořel. Naplnili jsme žaludky gulášem a vydali se dál na cestu. Moc už nás ani nepřekvapilo, když začlo zase pršet, ale cíl našeho dnešního pochodu, zřícenina hradu Templštejn, už se blížil a tak jsme přidali do kroku a s vypětím všech sil jsme tam dorazili. Odměnou nám byla další pauza bez deště, a nádherný dramatický západ slunce nad údolím řeky Oslavky, která tekla přímo pod námi. Večer jsme opět rozdělali oheň a opekli buřty.
Když jsme následující den vstali, překvapivě nepršelo, předpověď ale slibovala další přeháňky a tak jsme raději rychle vyrazili do Jamolic, odkud jsme odcestovali do Brna. Jelikož nám zbylo trochu času, usadlili jsme se na chvíli v klubovně kde jsme si zahráli pár deskových her. A pak už jen rychle domů usušit všechny promočené věci…
Závěrem bych chtěl ocenit výkony všech zúčastněných, kteří, i přes velmi špatné počasí, vydrželi celou výpravu a nevzdali to. Jsou to opravdoví tvrďáci!

zapsal Malej

[pwaplusphp album=“2012ZaverecnaVyprava“ thumbnail_size=“60″ images_per_page=“21″]

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.