Modrý delfín – skauti z Brna

Rozcvička„Modrý delfín“ je 69. smíšený skautský oddíl, je součástí střediska Dvojka Brno, které patří do sdružení Junák – český skaut, z.s určený především pro chlapce a dívky z Vinohrad, Líšně a Židenic. Cílem činnosti Modrého delfína – i Junáku jako celku – je smysluplné naplnění volného času mladých lidí, rozvoj jejich schopností a dovedností a v neposlední řadě i to, co označujeme jako rozvoj osobnosti.

Co vlastně děláme

Členové mají vždy jeden den v týdnu družinové schůzky, kde si hrají, učí se (spolupracovat, kreativně myslet, tábornické dovednosti, vážit si přírody, zdravovědu, apod.), a obvykle jednou za čtrnáct dní o víkendu vyráží na větší akci. Nejkomornější jsou družinové výpravy, kdy se družina nejčastěji jen se svým rádcem v sobotu vydává na výlet po bližším okolí Brna (Moravském krasu). Formou her a sportovního vyžití děti navazují mnohá přátelství, často na celý život.

táborDalší akce pořádá oddíl pro všechny děti společné. Trávíme spolu Podzimní prázdniny, pořádáme Vánoční výpravu a další celovíkendové akce.  Vyvrcholením oddílových akcí je potom samozřejmě letní tábor.

Letní tábor míváme první dva/tři týdny v červenci na tábořišti nedaleko obce Ludíkov.

V průběhu celého roku se naši členové na schůzkách připravují na několik významných skautských závodů, na kterých změří své síly s vrstevníky (z celého střediska, resp. především u starších z celého Brna či ČR). V tomto ohledu se můžeme pochlubit mnoha úspěchy.

Vaše dítě a náš oddíl

Ve voděPodobně jako i většina ostatních oddílů pořádáme nábor vždy se začátkem školního roku. Uvítáme všechny děti, které jsou alespoň přiměřeně samostatné (6–14 let). Věříme, že u vstupu do Junáku platí – čím dříve, tím lépe.

O podrobnostech programu a výchovných cílech Junáka (resp. čemkoli dalším, co Vás zajímá) je pochopitelně možné předem pohovořit s vedoucím oddílu.